Reklama

29.08.2015

Dach - część 2

Po małej przerwie w budowie spowodowanej upałami, zamieszczam kolejne zdjęcia. Konstrukcja dachu jest już gotowa i jesteśmy na etapie deskowania i krycia papą. Dachówka mam nadzieję będzie w przyszłym roku.





Kominy zostały obłożone cegłą klinkierową w kolorze grafitowym.


Ocieplenie ścian pod deskowaniem wełną mineralną aby zlikwidować mostki termiczne.

24 komentarze:

  1. czy można prosic o filmik górnych pomieszczeń?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak trochę je ogarnę to wstawimy filmik, na razie straszny bałagan...

      Usuń
  2. Witam,

    jaki jest orientacyjny koszt budowy domu bez dachu i ile wyjdzie budowa dachu? :)

    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na tym etapie co jest teraz i skończonym deskowaniem dachu wyjdzie niecałe 120 tys.

      Usuń
    2. To dobra wiadomość :)

      Usuń
    3. czy w tych 120 tys jest zawarta robocizna czy same materialy?? a tak poza tym to świetny domek się szykuje :) ja mam go na razie w szafce na papierze hehe.. :)

      Usuń
    4. Razem z robocizną.

      Usuń
  3. Dom zaczyna się prezentować naprawdę dobrze! Zanim się obejrzysz a już będziesz w nim mieszkał

    OdpowiedzUsuń
  4. Dom prezentuje się pięknie!

    OdpowiedzUsuń
  5. Może jakieś aktualne zdjęcia się znajdą :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Będą już niedługo, na razie brak czasu...

      Usuń
  6. Witam dom wygląda świetnie.
    Od kilku tygodni poważnie myślę o zakupie tego właśnie projektu, jednak chciałabym wcześniej odkryć namacalnie że to dokładnie ten dom, który powoduje moją bezsenność. Proszę o informację czy istnieje możliwość odwiedzin Pana budowy. Będę wdzięczna za informację. Pozdrawiam joanna.kwasniowska@onet.eu

    OdpowiedzUsuń
  7. Witam. Jesteśmy na etapie budowy karmelity modern 2m (wielkopolska) Chcielibyśmy dowiedzieć sie gdzie powstaje Pana domek? Często do Pana zagladamy i podglądamy prace z budowy:) Piszemy z zapytaniem czy byłaby możliwosc obeejrzenia górnych pomieszczen? Może jakies zdjecia lub filmik jaki udostepnil Pan z pomieszczeniami na parterze? Bylibysmy bardzo wdzięczni Pozdrawiamy.Ania

    OdpowiedzUsuń
  8. Witam,

    Ja co prawda bezsenności mam z innego powodu, ale chętnie bym przyjrzał się budowie z bliska.
    Czy przewidujecie Państwo możliwość zwiedzania budowy ? Drobne opłaty z tego tytułu są jak najbardziej do zaakceptowania.

    Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  9. Dom coraz bardziej wyglądem przypomina ten ze zdjęcia. Przed Wami jeszcze długa droga, ja sam jestem w trakcie budowy i jak na razie stanęliśmy na etapie podłączenie oczyszczalni ścieków. Na wiosnę podejmujemy kolejne kroki. Trzymam kciuki za Waszą budowę.

    OdpowiedzUsuń
  10. Witam. Widzę dach na pełnym deskowaniu. Jak sobie Pan poradził z przestrzenią wentylacyjną między deskami, a wełną jeśli chodzi o kosz dachu (to jest specyficzne miejsce). W necie widziałem rozwiązania aby podcinać krokwie w celu wentylacji, aż do kalenicy dachu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam. Faktycznie jest to problem, o którym dowiedziałem się gdy było już za późno i papa była już na dachu. Problem jest w tych skosach, przy oknach dachowych i kominach. Większość dachu byłaby pozbawiona wentylacji i dlatego przy układaniu blachodachówki papa będzie zdejmowana i zamiast niej będzie folia paroprzepuszczalna. Deski zostają, a pod nimi i tak zostawię szczelinę aby wełna nie stykała się z deskami.

      Usuń
  11. No właśnie ta wentylacja to bardzo ciekawa sprawa. A Czy już Pan wykonał tą folie paroprzepuszczalną? Jak się sprawdza

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, papa została zerwana i zamiast niej położona jest membrana paroprzepuszczalna przeznaczona na deskowanie. Nie wiem jak się sprawuje, mam nadzieję, że działa... Teraz dałbym większe szczeliny między deskami aby pod wpływem wilgoci nie dochodziły do siebie i tym samym wilgoć lepiej przechodziła przez membranę.

      Usuń
  12. Super wpis. Same przydatne wskazówki i informacje

    OdpowiedzUsuń
  13. Zachwycające spojrzenie na proces budowy dachu! To niezwykłe, jak wiele pracy włożono w każdy detal.

    OdpowiedzUsuń
  14. Zakładając dach warto od razu przystosować go do założenia paneli fotowoltaicznych. W czasach gdy energia elektryczna idzie cały czas mocno w górę, warto to rozważyć. Więcej na ich temat przeczytacie tu. Sam posiadam u siebie kilka paneli i oszczędność jest gigantyczna :)

    OdpowiedzUsuń